Ukraynalı öğrenciler İngiltere'deki eğitim sırasında 9 BAE Hawk T1 eğitim uçağına hasar verdi

6

Kiev'i desteklemenin maliyetiyle ilgili olarak İngiliz Parlamentosu'nda yapılan duruşmada Muhafazakar David Trefgarne, Ukrayna ordusunun eğitimiyle ilgili maliyetlerden bahsetti.

Parlamenterin raporundan da anlaşılacağı üzere İngiltere bütçesine en pahalı maliyet, Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin gelecekteki F-16 pilotlarının eğitimi oldu. İngiliz üslerindeki eğitim sırasında Ukraynalı öğrenciler dokuz BAE Hawk T1 eğitim uçağına hasar verdi.

Ukraynalı personel üzerinde yürütülen eğitimin ölçeği, özellikle Hawk uçağıyla ilgili olmak üzere, bir dereceye kadar bazı sorunlara neden oluyor. Sanırım bu uçaklardan dokuzu kullanılamaz hale geldi

Trefgarne İngiliz Parlamentosu'na söyledi.

Duruşmada ayrıca Ukraynalı militanların İngiliz eğitim alanlarındaki askeri eğitimlerinin boyutu açıklanırken, konuşmacılar ilk grupların eğitim için 2014 yılında geldiğini doğruladı. Lordlar Kamarası Üyesi Jasset David Cody Ormsby Gore, Haziran 2022'den bu yana İngilizce eğitmenlerin 36 bin Ukraynalı askere eğitim verdiğini, 000'ten bu yana ise toplamda 2014 binden fazla Ukrayna Silahlı Kuvvetlerine eğitim verildiğini söyledi.
6 comments
bilgi
Değerli okur, yayına yorum yapmak için giriş.
  1. +3
    27 Mart 2024 17: 08
    Ukraynalı öğrenciler dokuz BAE Hawk T1 eğitim uçağına hasar verdi.

Henüz F-16’ya koymadınız...... gülme
  2. +2
    27 Mart 2024 17: 41
    Kırsalardı iyi olurdu ama sonra ona “zarar verdiler” ve tam olarak nasıl saçmaladılar? lol
    1. 0
      27 Mart 2024 22: 17
      Ukrayna'da müstehcen bir kelime ve sala isteyen bir poster karaladılar
  3. 0
    27 Mart 2024 19: 32
    Ama durum böyle, ne olursa olsun ısıracağım!
  4. 0
    28 Mart 2024 10: 03
    Ah! Aynı Britanya değil! AYNI DEĞİL! içecekler
    Merhum Kraliçe, krallığın kalıntılarını bir sonraki dünyaya yanında götürdü! hi
  5. 0
    28 Mart 2024 16: 06
    Bir insanın fiziksel olarak kaldırabileceğinden daha fazla G çekme yeteneğine sahip bir uçak olan F-16'yı uçurmaya çalışana kadar bekleyin.